MATEŘSKÁ ŠKOLA • MŠ StředVýuka • celý článek
písně k Mikuláši | 10.12.2011 Zpět na seznam aktualit Výuka

Písnička pro čerta; Entetýky,dva špalíky; Mikuláš ztratil plášť; Přichází k nám Mikuláš

Písnička pro čerta

1) Mikuláši, Mikuláši, kdo to tady děti straší, kdo tu řinčí řetězem a proč s tebou přišel sem?

REF: Rohatý, rohatý, s kožichem až na paty, rohatý, rohatý, černý, střapatý.

2) Kdo jsi, teď už všichni víme, my se čerte nebojíme, nemáš li co na práci, můžeš dělat legraci.

3) Chceš-li ael děti lekat, nebudeme déle čekat, pošleme tě nazpátek do veselých pohádek.

Ententýky, dva špalíky

1) Ententýky, dva špalíky, čert vyletěl z elektriky, bez klobouku bos, natloukl si nos.

2) Ententýky, dva špalíky, čert vyletěl z elektriky, natloukl si koleno, tuze ho to bolelo.

Mikuláš ztratil plášť

1) Mikuláš ztratil plášť, Mikuláška sukni. Hledali, nenašli, byli oba smutní.

2) Mikuláš ztratil plášť, Mikuláška sukni. Kdo ji má, ať ji dá, dostane dva cukry.

3) Mikuláš ztratil plášť, Mikuláška sukňu. Tancovali po světnici, roztrhali duchnu.

Přichází k nám Mikuláš

Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš, přišel s čertem na koláč. Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš přinesl nám zimní čas. Když Mikuláš naděluje, čertík za ním poskakuje. Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš, přinesl nám zimní čas.