MATEŘSKÁ ŠKOLA • MŠ StředVýuka • celý článek
Předvánoční a vánoční říkanky a písně | 10.12.2011 Zpět na seznam aktualit Výuka

Předvánoční (píseň), Koleda (píseň), Vánoční (říkanka)

Předvánoční

1) Brzy budou Vánoce, proto s chutí do práce, do pořádku dáme byt, chceme doma pěkně mít, až k nám přijdou Vánoce. Cililink, cililink, cililink.

2) Maminka nás pochválí, že nikdo nezahálí, vezmem těsto, formičku a za malou chviličku už to z trouby zavoní. Cililink, cililink, cililink.

3) Táta koupí rybičku, nastrojí nám jedličku, každý něco uděláme, ať se všichni hezky máme, až k nám přijdou Vánoce. Cililnk, cililink, cililink.

Koleda

Padá, padá snížek tiše noc, pokojně venku dýše. Až se ráno vzbudíme, na sáňky si skočíme. Těšíme se na Vánoce, to je pěkná chvíle v roce, pod zelený stromeček dostaneme dáreček. A my mylí koledníci přišli jsme k V8m ve vánici, kožíšky si sušíme o koledu prosíme.

Vánoční

Už se těším, Andílku, na vánoční nadílku.

Chci být hodný moc a moc, vydržím to do Vánoc.

A potom zas malinko, začnu zlobit maminko.