ZÁKLADNÍ ŠKOLA • Projekty • Comenius regio

Comenius regio

Projekt Comenius regio | 13.10.2012 | zobr: 1458x

Partnerství Comenius Regio finančně podporují bilaterální mezinárodní spolupráci na úrovni obcí a regionů. Umožňují úřadům s působností ve školním vzdělávání, školám a dalším organizacím z obou regionů spolupracovat na jednom nebo více tématech společného zájmu. Cílem partnerství je zlepšení vzdělávacích možností v oblasti školního vzdělávání. V tomto projektu navazala spolupráci obec Dětmarovice z České republiky a gmina Haźlach z Polska.

Škola bude spoluorganizátorem a organizátorem ekologických a zdraví podporujících aktivit pro všechny zůčastněné v projektu tj. Občanů, pracovníků, rodičů a žáků. Budeme realizovat miniprojekty podporující povědomí o ochraně životního prostředí. Účast na miniprojektech a na akcích budou zahrnuty do plánů práce školy. Budeme podporovat komunikaci mezi organizacemi  zapojenými do projektu jak na české straně tak mezi českými a polskými účastníky projektu. Škola se bude rovněž podílet na evaluaci projektu. Škola bude spolupracovat v oblasti vzdělávání s partnerskou školou gminy Haźlach "Szkolou podstawovou im. Trzech brati".