Škola • celý článek
Sběr papíru a PET víček - vyhodnocení květen 2014 | 24.05.2014 Zpět na seznam aktualit EVVO

Sběr papíru a PET víček - vyhodnocení květen 2014

Děkujeme všem, kteří se podíleli na pěkných výsledcích sběru. Zvlášť gratulujeme vítězným třídám a nejlepším sběračům - viz tabulka.

Další sběr bude zase v říjnu.

Většina rodičů dodržuje pravidla při třídění papíru do kontejnerů podle zavěšených popisek, za což jsme vděční.

Prosím ty, kteří pokyny nečtou nebo začátečníky o chvilku pozornosti:

PAPÍR - máme 3 základní problémy, které nám přidělávají práci:

a) do kontejneru papír neházíme, ale ukládáme odzadu, aby nevznikala nevyplněná místa a do kontejneru se vešlo co nejvíce papíru - neodvážel se poloprázdný. Při  nedodržení postupu musíme s ochotnými žáky papír překládat nebo se musí více papíru nosit až do spojky u družiny.

b) papír nedáváme do kontejnerů v igelitových pytlích (ty dejte do plastů) ani v zavázaných nebo zalepených bednách. Tyto musíme vysypávat a dotřiďovat - je to zbytečná práce navíc. Papír vysypejte a bednu dejte k vlnité lepence nebo použijte na sběr znova. Nejlépe se přenášejí přiměřeně velké balíky papíru svázané pevným motouzem.

c) kontejnery nepřeplňujte, protože se pak nedají naložit do auta a opět musíme sběr pracně přenášet. Ani ukládání před nebo hned vedle neřeší problém. Pokud již v kontejnerech není místo, musíte zanést papír do spojky. Pokud jej máte hodně nezoufejte, pošlete svého potomka pro pomoc do jeho třídy nebo odpoledne do družiny, ostatní žáci vám pomohou s odnášením.

VÍČKA Z PET LAHVÍ se třídí na 2 druhy (možno rovnou do 2 beden či tašek):

1. druh - zelená, modrá, žlutá

2. druh - všechny ostatní barvy

DALŠÍ DŮLEŽITÉ ORGANIZAČNÍ POKYNY PRO ZPŘEHLEDNĚNÍ SBĚRU - ZÁPISY :

ZVAŽTE MNOŽSTVÍ  - OBA DRUHY VÍČEK CELKEM A NAPIŠTE NA LÍSTEK NAPŘ. Z TRHACÍHO BLOČKU O STŘEDNÍ VELIKOSTI  (PŘIBL. 8 X 8 cm).

PAPÍR SE PÍŠE ZVLÁŠŤ NA DALŠÍ LÍSTEK: SMÍŠENÝ - KOLIK, VLNITÁ LEPENKA - KOLIK, PAK SOUČET VAH CELKEM.

EVIDENCE SBĚRU PROBÍHÁ ODEVZDÁNÍM LÍSTKŮ TŘÍDNÍ UČITELCE / UČITELI. NA LÍSTKU BUDE: NAHOŘE ČITELNÉ PŘÍJMENÍ ŽÁKA A TŘÍDA, POD TÍM SE UVEDE DRUH SBĚRU A VÁHA, DOLE PODPIS RODIČE.

VÍČKA SE SBÍRAJÍ CELOROČNĚ, PAPÍR JEN PŘI VYHLÁŠENÝCH SBĚROVÝCH DNECH.

DĚKUJI ZA POZORNOST.

autor: Mgr. Elena Kijonková