PRO RODIČE • Škola • celý článek
Olympiáda z Českého jazyka 2018 | 07.12.2018 Zpět na seznam aktualit Soutěže

ČEŠTINÁŘSKÁ OLYMPIÁDA

Jako každým rokem i letos se vybraní žáci osmé a deváté třídy zúčastnili Olympiády z českého jazyka.

Z devítky Cieslarová Kateřina, Motyková Lucie, Mžyková Viktorie, Štefánková Tereza, Adam Przybyla a Adam Wnetrzak. Někteří si olympiádu vyzkoušeli již loni. Z osmičky Jan Buš, Adriana Kleinová, Jana Medulová a Veronika Ostrówková, pro které to byla nová zkušenost.

Na všechny čekaly záludné jazykové úkoly založené nejen na běžných vědomostech, ale především na porozumění textu a jazykovém citu. V této části získala příčku nejvyšší Tereza Štefánková.

V druhé části pak prokazovali svou literární a slohovou zdatnost na téma Co dokáže světlo. No schválně, zkuste si napsat práci na toto téma. Nejlépe se s tímto úkolem popasovala Viktorie Mžyková.

Po sečtení bodového zisku z obou částí se pořadí promíchalo následovně. První pozici a právo postupu do krajského kola získala shodným počtem bodů děvčata Kateřina Cieslarová a Viktorie Mžyková. Další bodovaná místa obsadili Tereza Štefánková, Adam Wnetrzak, Adam Przybyla a z osmičky Jan Buš, kterému se jako jedinému podařilo vklínit mezi deváťáky. Ani ostatní si rozhodně neudělali ostudu.

Vítězkám upřímně blahopřeji a všem zúčastněným děkuji za vzorně odvedenou práci.

Mgr. Hana Steberová